Repertorium A Nr 5936/2016

AKT NOTARIALNY

Dnia czternastego listopada roku dwutysięcznego szesnastego (14.11.2016 roku) w Kancelarii Notarialnej w Tarnowie przy ulicy Ochronek numer 6/4 przed notariuszem Robertem Kuleszą stawił się Józef Waśniowski, syn Piotra i Salomei, zamieszkały pod adresem Pasierbiec numer 98, 34-600 Limanowa, legitymujący się dowodem osobistym serii ALH numer 983514 działający imieniem oraz na rzecz Rzymsko – Katolickiej Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu uprawniony do jej jednoosobowej reprezentacji, dokonując sprostowania i uzupełnienia czynności podjętych dnia 21 września 2016 roku przed tut. notariuszem /Rep. A numer 5058/2016/ postanawia co następuje:

AKT USTANOWIENIE FUNDACJI

§I.

Stawiający, zwany dalej „Fundatorem", oświadcza, że ustanawia fundację pod nazwą „Fundacja Pasierbieckie Pocieszenie" zwana dalej „Fundacją", która działać będzie zgodnie z przepisami ustawy z dnia 6 kwietnia 1984 r. o fundacjach (Dz.U.2016.40 j.t. z dnia 2016.01.11)

§2.

Zasadniczym celem Fundacji jest wspieranie Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu oraz krzewienie kultu Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu

§3.

Siedzibą Fundacji jest Pasierbiec, gmina Limanowa, województwo Małopolskie

§4.

Na realizacje celów wybranych przez Fundację Fundator przeznacza kwotę pieniężną w gotówce w wysokości 10.000 (słownie: dziesięć tysięcy) złotych, która stanowić będzie fundusz założycielski Fundacji.

§5.

Fundacja uzyska osobowość prawną z chwilą wpisania jej do Krajowego Rejestru Sądowego.

Statut Fundacji

Fundacja „Pasierbieckie Pocieszenie”

I. Postanowienia ogólne.

§1.

1. Rzymsko – Katolicka Parafia Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu zwana dalej Fundatorem, aktem notarialnym sporządzonym przez notariusza Roberta Kuleszę w kancelarii notarialnej w Tarnowie przy ulicy Ochronek numer 6/4 w dniu 14.11.2016 roku ustanowiła Fundację o nazwie: „Fundacja Pasierbieckie Pocieszenie” zwaną w dalszej części niniejszego statutu Fundacją.

2. Siedzibą Fundacji jest Pasierbiec, gmina Limanowa, województwo Małopolskie.

3. Terenem działania Fundacji jest obszar Rzeczypospolitej Polskiej, jednakże dla właściwej realizacji celów może Fundacja prowadzić działalność także poza granicami Rzeczpospolitej Polskiej zgodnie z obowiązującym porządkiem prawnym.

4. Fundacja może dla celów współpracy z zagranicą posługiwać się tłumaczeniem nazwy w wybranych językach obcych.

5. Czas trwania Fundacji nie jest oznaczony.

§2.

Fundacja ma prawo używać pieczęci okrągłej lub podłużnej z nazwą Fundacji oraz jej adresem.

1. Fundacja prowadzi Księgę Honorowych Donatorów, do której wpisuje się osoby które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju działalności Fundacji.

2. Zarząd może ustalić medale honorowe i inne wyróżnienia, które będą przyznawane osobom fizycznym, osobom prawnym oraz organizacjom społecznym zasłużonym dla Fundacji.

3. Zarząd określa zasady wpisywania do Księgi Donatorów i zasady wyróżniania osób i organizacji, o których mowa w ust. 2.

§4.

Nadzór nad działalnością Fundacji sprawuje Minister właściwy do spraw Kultury i dziedzictwa narodowego.

 

II. Cele, środki działania i zasady działania Fundacji.

§5

Zasadniczym celem Fundacji jest wspieranie Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu oraz krzewienie kultu Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu.

§6

Swoje cele Fundacja realizuje w szczególności przez:

1) Pozyskiwanie środków majątkowych (pieniężnych i niepieniężnych) celem wspomożenia Rzymsko – Katolickiej Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu w zakresie utrzymania i rozwoju infrastruktury wykorzystywanej przez Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu,

2) Organizowanie i prowadzenie, przedsięwzięć o charakterze religijnym, kulturalnym, naukowym, edukacyjnym, wychowawczym, rekreacyjnym, realizujących cele Fundacji, a w szczególności:

a) rekolekcji, pielgrzymek, procesji, peregrynacji i spotkań formacyjno-religijnych,

b) wykładów, sympozjów, konwersatoriów, seminariów, kursów, warsztatów, festiwali,

c) czytelni, księgarni, galerii, muzeów, domów wypoczynku i pracy,

d) wyjazdów wypoczynkowych, obozów, zawodów sportowo – rekreacyjnych,

2) Fundowanie stypendiów dla osób związanych z działalnością i realizacją celów Sanktuarium.

3) Wydawanie i rozpowszechnianie pism periodycznych, jednodniówek, plakatów, ulotek, folderów, kart pocztowych, książek, płyt muzycznych, programów komputerowych, filmów itp...

4) Utrzymywanie i tworzenie infrastruktury sakralnej oraz zaplecza technicznego dla realizacji celów Fundacji.

 

§7

1. Fundacja jest niezależna od jakichkolwiek instytucji, organizacji, stowarzyszeń i partii politycznych, zarówno krajowych jak i zagranicznych, poza zależnościami wynikającymi z przepisów prawa polskiego, w szczególności ustawy o fundacjach, ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, oraz niniejszego statutu.

2. Wszelkie swoje działania Fundacja opiera o zasady etyki katolickiej.

3. Fundacja dla realizacji celów opisanych w paragrafie poprzedzającym działa samodzielnie lub we współpracy z innymi instytucjami, organizacjami i osobami. Współdziałanie to może mieć charakter wsparcia organizacyjnego, częściowego lub całkowitego finansowania przedsięwzięcia albo pomocy w uzyskaniu niezbędnych funduszy z innych źródeł.

4. Fundacja realizuje cele statutowe także poprzez członkostwo w organizacjach zrzeszających fundacje polskie i zagraniczne, o celach statutowych zbieżnych lub tożsamych z celem Fundacji.

5. W ramach realizacji celów statutowych Fundacja może inicjować postępowania i przystępować do postępowań toczących się przed organami wymiaru sprawiedliwości oraz organami administracji publicznej w charakterze organizacji społecznej w sposób i na zasadach określonych w obowiązujących przepisach prawa.

 

III. Organy i organizacja Fundacji.

§8

Organem Fundacji jest: Zarząd Fundacji.

§9.

1. Zarząd Fundacji składa się z od 1 do 3 osób, w tym Prezesa lub od 1 do 2 członków powoływanych i odwoływanych przez każdoczesnego Proboszcza Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. Skład I zarządu powołuje Fundator na 7 letnią kadencję.

2. Z zastrzeżeniem, o którym mowa w ust 1 kadencja Zarządu trwa 5 lat. Ustępujący Zarząd sprawuje swoje funkcje do czasu powołania nowego Zarządu.

3. Funkcje w Zarządzie mogą być płatne na zasadach określonych przez Zarząd Fundacji.

4. Pracę Zarządu organizuje Prezes, którym jest każdoczesny Proboszcz Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu, przy czym w przypadku pierwszego zarządu powołanego przez fundatora skład zarządu nie ulega zmianie do czasu upływu kadencji.

§10.

1. Zarząd reprezentuje Fundację na zewnątrz i zarządza nią, działa w ramach kompetencji przekazanych przez statut i ustawę.

2. Do reprezentowania, w tym składania oświadczeń woli i wiedzy w imieniu Fundacji konieczne jest:

a. W przypadku Zarządu jednoosobowego samodzielne działanie Prezesa,

b. W przypadku Zarządu wieloosobowego samodzielne działanie Prezesa Zarządu lub łączne działanie dwóch członków Zarządu,

3. Zarząd może ustanowić pełnomocników do prowadzenia szczególnych spraw Fundacji.

4. W sprawach zatrudnienia Fundację reprezentuje wyłącznie Prezes Zarządu.

§11.

Kompetencje i obowiązki Zarządu obejmują w szczególności.

1. Kierowanie i reprezentowanie Fundacji we wszelkich sprawach.

2. Opracowywanie wszelkich dokumentów Fundacji, w tym planów finansowych, sprawozdań finansowych itp.

3. Uchwalenie regulaminu wynagradzania pracowników Fundacji.

4. Przyjmowanie darowizn, dotacji, spadków.

5. Zarząd jest zobowiązany do składania oświadczeń o przyjmowaniu spadków jedynie z dobrodziejstwem inwentarza.  

6. Zarządzanie majątkiem Fundacji.  

7. Ustalanie kierunków działania Fundacji.

8. Ustalanie wynagrodzenia dla członków Zarządu.  

9. Przygotowanie i zatwierdzanie regulaminu działania Zarządu.  

10. Przeprowadzanie przynajmniej raz do roku kontroli działalności Fundacji a zwłaszcza jej działalności finansowej.

11. Uchwalanie planów finansowych Fundacji, zatwierdzanie sprawozdania finansowego i bilansu oraz tworzenie funduszy.

12. Składanie sprawozdań i raportów określonych przepisami prawa, jak również corocznej informacji na temat działalności Fundacji przekazywanej Kurii Diecezji Tarnowskiej.

13. W przypadku zarządu wieloosobowego, wyrażanie zgody na zaciągnięcie przez Fundację zobowiązań na kwotę większą niż 100.000,00 złotych, nabycie lub zbycie nieruchomości lub udziału w niej, ustanowienie ograniczonych praw rzeczowych na majątku należącym do fundacji, niezależnie od wartości tych praw.

14. Powołania „Zebrania Donatorów Honorowych”, w skład których wchodzą osoby zaproszone do współpracy Zarządem Fundacji. Zebranie Donatorów Honorowych jest zwoływane doraźnie, zaś uprawnienia Zebrania mają charakter konsultacji wspomagających prace organów Fundacji.

 

IV. Majątek Fundacji.

§12

Majątek Fundacji pochodzi z:

1. Kwoty 10.000 złotych wskazanej przez Fundatorów w akcie założycielskim. Z tego 5.000 zł na działalność statutową a 5.000 zł działalność gospodarczą.

2. Darowizn, dotacji, zapisów testamentowych i spadków krajowych i zagranicznych.

3. Umów cywilnoprawnych.

4. Ofiarności publicznej.

5. Dochodów z majątku nieruchomego i ruchomego.

6. Dochodów z działalności gospodarczej prowadzonej przez Fundację.

§13

1. Fundacja ma prawo posiadać majątek ruchomy i nieruchomy pod jakimkolwiek tytułem prawnym.

2. Rozporządzanie nieruchomościami Fundacji, może następować jedynie za zgodą Zarządu Fundacji.

3. 10% kwoty wskazanej przez Fundatora zostaje przekazane na Fundusz Zapasowy, z którego będą pokrywane ewentualne straty Fundacji.

4. Fundatorzy przekazując określone środki Fundacji ma prawo wskazać na co mają one zostać przeznaczone. Zarząd Fundacji może jednak odmówić przeznaczenia danych środków na ten cel. W takim wypadku Fundacja zwraca przekazane na ten cel środki.

 

V. Organizacja pracy Fundacji.

§14.

Fundacja prowadzi działalność statutową w centrali (siedzibie zarządu) i w placówkach podległych zarządowi oraz współpracuje z organizacjami mającymi tę samą misję.

§15.

Dla realizacji celów statutowych Fundacja ma prawo powoływać, lub być udziałowcem, akcjonariuszem w podmiotach gospodarczych z ograniczeniem do spółek kapitałowych działających w oparciu o przepisy kodeksu spółek handlowych.

§16.

Księgowość Fundacji jest prowadzona zgodnie z obowiązującymi dla organizacji pozarządowych przepisami.

§17.

1. Fundacja prowadzi płatną i bezpłatną działalność statutową, przy czym przychody z płatnej działalności statutowej będą przeznaczane na cele statutowe Fundacji.

2. Działalnością nieodpłatną pożytku publicznego Fundacji jest Działalność organizacji religijnych /94.91Z/

§18.

1. Fundacja może prowadzić kierowaną przez Zarząd działalność gospodarczą po zgromadzeniu wymaganego ustawowo kapitału na tę działalność, w następujących dziedzinach:

a. 22.22.Z. Wydawanie książek oraz działalność poligraficzna pozostała

b. 41.10.Z Realizacja projektów budowlanych związanych ze wznoszeniem budynków,

c. 41.20.Z Roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków mieszkalnych i niemieszkalnych,

d. 43.11.Z Rozbiórka i burzenie obiektów budowlanych,

e. 43.12.Z Przygotowanie terenu pod budowę,

f. 43.13.Z Wykonywanie wykopów i wierceń geologiczno-inżynierskich,

g. 43.21.Z Wykonywanie instalacji elektrycznych,

h. 43.29.Z Wykonywanie pozostałych instalacji budowlanych,

i. 43.31.Z Tynkowanie,

j. 43.32.Z Zakładanie stolarki budowlanej,

k. 43.33.Z Posadzkarstwo; tapetowanie i oblicowywanie ścian,

l. 43.34.Z Malowanie i szklenie,

m. 43.39.Z Wykonywanie pozostałych robót budowlanych wykończeniowych,

n. 43.91.Z Wykonywanie konstrukcji i pokryć dachowych,

o. 43.99.Z Pozostałe specjalistyczne roboty budowlane, gdzie indziej niesklasyfikowane,

p. 47.61.Z Sprzedaż detaliczna książek prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach,

q. 47.62.Z Sprzedaż detaliczna gazet i artykułów piśmiennych prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach,

r. 47.63.Z Sprzedaż detaliczna nagrań dźwiękowych i audiowizualnych prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach,

s. 49.31.Z Transport lądowy pasażerski, miejski i podmiejski,

t. 49.39.Z Pozostały transport lądowy pasażerski, gdzie indziej niesklasyfikowany,

u. 49.41.Z Transport drogowy towarów,

v. 52.10.13 Magazynowanie i przechowywanie pozostałych towarów,

w. 55.10.Z Hotele i podobne obiekty zakwaterowania,

x. 55.20.Z Obiekty noclegowe turystyczne i miejsca krótkotrwałego zakwaterowania,

y. 55.30.Z Pola kempingowe (włączając pola dla pojazdów kempingowych) i pola namiotowe,

z. 55.90.Z Pozostałe zakwaterowanie,  

aa. 56.21.Z Przygotowywanie i dostarczanie żywności dla odbiorców zewnętrznych (catering);

bb. 56.29.Z Pozostała usługowa działalność gastronomiczna,

cc. 56.30.Z Przygotowywanie i podawanie napojów,  

dd. 58.13.Z Wydawanie gazet,

ee. 58.14.Z Wydawanie czasopism i pozostałych periodyków,

ff. 58.19.Z Pozostała działalność wydawnicza,

gg. 59.11.Z Działalność związana z produkcją filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych,

hh. 59.12.Z Działalność postprodukcyjna związana z filmami, nagraniami wideo i programami telewizyjnymi,

ii. 59.13.Z Działalność związana z dystrybucją filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych,

jj. 59.14.Z Działalność związana z projekcją filmów,

kk. 63.30.Z Działalność związana z turystyką i rekreacją

ll. 68.10.Z Kupno i sprzedaż nieruchomości na własny rachunek,

mm. 68.20.Z Wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi,

nn. 68.32.Z Zarządzanie nieruchomościami wykonywane na zlecenie,

oo. 72.20.Z Badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych

pp. 73.20.C Prace badawczo - rozwojowe w dziedzinie filozofii, religioznawstwa i teologii

qq. 74. 40.Z. Reklama

rr. 77.21.Z Wypożyczanie i dzierżawa sprzętu rekreacyjnego i sportowego,

ss. 77.22.Z Wypożyczanie kaset wideo, płyt cd, dvd itp.,

tt. 77.29.Z Wypożyczanie i dzierżawa pozostałych artykułów użytku osobistego i domowego,

uu. 77.31.Z Wynajem i dzierżawa maszyn i urządzeń rolniczych,

vv. 77.33.Z Wynajem i dzierżawa maszyn i urządzeń biurowych, włączając komputery,

ww. 77.39.Z Wynajem i dzierżawa pozostałych maszyn, urządzeń oraz dóbr materialnych, gdzie indziej niesklasyfikowane,

xx. 80.42.B Kształcenie ustawiczne dorosłych i pozostałe formy kształcenia, gdzie indziej niesklasyfikowane,

yy. 81.10.Z Działalność pomocnicza związana z utrzymaniem porządku w budynkach,

zz. 81.30.Z Działalność usługowa związana z zagospodarowaniem terenów zieleni,

aaa. 85.14.D Działalność psychologiczna i psychoterapeutyczna

2. Działalność gospodarcza może być prowadzona w rozmiarach służących realizacji celów statutowych. Dochód z tej działalności będzie przeznaczony w całości na działalność statutową.

3. Fundacja może uczestniczyć jako wspólnik lub akcjonariusz w przedsięwzięciach gospodarczych w których odpowiedzialność Fundacji ograniczona jest do wysokości wniesionego kapitału.

§19

Fundacja ma prawo zatrudniać osoby na zasadzie umowy o pracę oraz inne umowy zgodnie z obowiązującym prawem

 

VI. Zmiana Statutu i likwidacja Fundacji

§20.

Zmiana Statutu może nastąpić jedynie zgodnie z obowiązującym prawem na podstawie jednomyślnej uchwały Zarządu Fundacji podjętej w obecności wszystkich członków Zarządu.

§21.

Likwidacja Fundacji następuje na podstawie Uchwały Zarządu Fundacji podjętej w warunkach określonych w paragrafie poprzedzającym, z tym jednakże zastrzeżeniem, że może ona nastąpić w sytuacji, gdy zostanie wyczerpany cały majątek Fundacji, lub gdy dalsze prowadzenie działalności przez Fundacje jest niecelowe.

§22.

Przeznaczenie środków majątkowych pozostałych po likwidacji Fundacji określa Zarząd Fundacji w uchwale podjętej w oparciu o § 20.

 

VII. Postanowienia końcowe.

§23.

Fundacja nie może bez jednomyślnej zgody Zarządu:

1. Udzielać pożyczek lub zabezpieczeń zobowiązań swoim majątkiem członkom organów, pracownikom, oraz osobom im spokrewnionym do III stopnia włącznie lub spowinowaconym do II stopnia włącznie.

2. Przekazywać żadnych składników majątku członkom organów, pracownikom i ich bliskim na zasadach innych niż w stosunku do osób trzecich.

3. Dokonywać zakupu na szczególnych zasadach towarów i usług od podmiotów, w których uczestniczą członkowie organów Fundacji, pracownicy lub ich bliscy.

Akt ten został przyjęty, odczytany, podpisany.



KANCELARIA NOTARIALNA
mgr Robert Kulesza
NOTARIUSZ
33-100 Tarnów ul. Ochronek nr 6/4
tel./fax 014 621 54 13

Repertorium A numer: 5937/2016

Wypis wydano na rzecz: Stawającego

Pobrano tytułem wynagrodzenia po myśli § 12 rozporządzenia. Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 czerwca 2004 roku w sprawie maksymalnych stawek taksy notarialnej (Dz. U. Nr 148 poz.1564) i art. 41 ustawy z dnia 11 marca 2004 roku o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54 poz. 535 ze zm.) kwotę: 1,00 zł. plus VAT 23% w kwocie: 0,23 zł., czyli łącznie pobrano kwotę: 1,23 zł.

Tarnów, dnia 14 listopada 2016 roku.

NOTARIUSZ

mgr Robert Kulesza

 

 

 


UCHWAŁA O NADANIU STATUTU FUNDACJI DZIAŁAJĄCEJ POD NAZWĄ:
"FUNDACJA PASIERBIECKIE POCIESZENIE"

 

Uchwała nr 1/2016
o nadaniu statutu dla "FUNDACJI PASIERBECKIE POCIESZENIE"

 

Józef Wiśniowski, syn Piotra i Salomei, zamieszkały pod adresem Pasierbice numer 98, 34-600 Limanowa, legitymujący się dowodem osobistym serii ALH numer 983514 działający imieniem oraz na rzecz Rzymsko — Katolickiej Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu uprawniony do jej jednoosobowej reprezentacji zwanej dalej Fundatorem działając w oparciu o art. 5 ustawy z dnia 6 kwietnia 1984 r. o fundacjach (Dz.U.2016.40 j.t. z dnia 2016.01.11) uchyla poprzednio nadany przez siebie jako Fundatora statut FUNACJI BETANIA powołanej w dniu 21 września 2016 roku przed tut. notariuszem /Rep. A numer 5058/2016/ oraz nadaje jej nowy statut w brzmieniu zgodnym z załącznikiem do niniejszej uchwały.

Załącznik do uchwały – statut "FUNDACJI PASIERBIECKIE POCIESZENIE" w treści przyjętej w dniu 14.11.2016 roku.


KANCELARIA NOTARIALNA
mgr Robert Kulesza
NOTARIUSZ
33-100 Tarnów ul. Ochronek nr 6/4
tel./fax 014 621 54 13

 

Repertorium A numer: 5941/2016

Poświadczam, że:    

Józef Waśniowski syn Piotra i Salomei, zamieszkały pod adresem: 34-600 Pasierbiec numer 98, legitymujący się dowodem osobistym ALH 983514 - działający imieniem Parafii Rzymsko-Katolickiej pod wezwaniem Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu jako Proboszcz - co ustalono na podstawie zaświadczenia Kurii Diecezjalnej w Tarnowie z dnia 01 września 2016 roku

znak: LP.II-4/4/16.          

powyższy dokument własnoręcznie w obecności notariusza podpisał.

Pobrano tytułem wynagrodzenia po myśli § 13 rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 czerwca 2004 roku w sprawie maksymalnych stawek taksy notarialnej (Dz. U. Nr 148 poz. 1564 ze zm.) i art. 41.1. ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2011 r. Nr 177 poz. 1054) kwotę: 1,00 zł plus VAT 23 % w kwocie: 0,23 zł, czyli łącznie kwotę: 1,23 zł.

Tarnów, dnia 14 listopada 2016 roku.

NOTARIUSZ

mgr Robert Kulesza

 


Uchwała nr 2/2016
o wyborze organów

Józef Waśniowski, syn Piotra i Salomei, zamieszkały pod adresem Pasierbice numer 98, 34-600 Limanowa, legitymujący się dowodem osobistym serii ALH numer 983514 działający imieniem oraz na rzecz Rzymsko — Katolickiej Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu uprawniony do jej jednoosobowej reprezentacji, zwanej dalej Fundatorem "FUNDACJI PASIERBECKIE POCIESZENIE” - uchwala, co następuje:

Prezesem Zarządu Fundacji „Pasierbieckie Pocieszenie” jest Józef Waśniowski, syn Piotra i Salomei, zam. 34-600 Pasierbiec 98, legitymujący się dowodem osobistym ALH 983514.

 

za Rzymsko – Katolicką Parafię Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu
Józef Waśniowski

 


Uchwała nr 3/2016
o podjęciu działalności gospodarczej

 

Józef Waśniowski, syn Piotra i Salomei, zamieszkały pod adresem Pasierbiec numer 98, 34-600 Limanowa, legitymujący się dowodem osobistym serii ALH numer 983514 działający imieniem oraz na rzecz Rzymsko — Katolickiej Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu uprawniony do jej jednoosobowej reprezentacji zwanej dalej Fundatorem, uchwala, co następuje:

Z chwilą powstania Fundacji „Pasierbieckie Pocieszenie” będzie ona uprawniona do podjęcia i prowadzenia działalności gospodarczej na zasadach określonych w statucie Fundacji oraz przepisach prawa.

 

za Rzymsko – Katolicką Parafię Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu
Józef Waśniowski

 

 


KANCELARIA NOTARIALNA
mgr Robert Kulesza
NOTARIUSZ
33-100 Tarnów ul. Ochronek nr 6/4
tel./fax 014 621 54 13

Repertorium A numer: 5942/2016

Poświadczam, że:    

Józef Waśniowski syn Piotra i Salomei, zamieszkały pod adresem: 34-600 Pasierbiec numer 98, legitymujący się dowodem osobistym ALH 983514 - działający imieniem Parafii Rzymsko-Katolickiej pod wezwaniem Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu jako Proboszcz - co ustalono na podstawie zaświadczenia Kurii Diecezjalnej w Tarnowie z dnia 01 września 2016 roku znak: LP.II-4/4/16.

powyższy dokument własnoręcznie w obecności notariusza podpisał.

Pobrano tytułem wynagrodzenia po myśli § 13 rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 czerwca 2004 roku w sprawie maksymalnych stawek taksy notarialnej (Dz. U. Nr 148 poz. 1564 ze zm.) i art. 41.1. ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2011 r. Nr 177 poz. 1054) kwotę: 1,00 zł plus VAT 23 % w kwocie: 0,23 zł, czyli łącznie kwotę: 1,23 zł.

 

Tarnów, dnia 14 listopada 2016 roku.

NOTARIUSZ

mgr Robert Kulesza


Lista Członków Zarządu
Fundacji „Pasierbieckie Pocieszenie”

1. Lista członków zarządu:

- Józef Waśniowski, syn Piotra i Salomei, zam. 34-600 Pasierbiec 98, legitymujący się dowodem osobistym ALH 983514 – PREZES ZARZĄDU

2. Sposób reprezentacji:

- Do reprezentowania, w tym składania oświadczeń woli i wiedzy w imieniu Fundacji konieczne jest:

a) w przypadku Zarządu jednoosobowego samodzielne działanie Prezesa,

b) w przypadku Zarządu wieloosobowego samodzielne działanie Prezesa Zarządu lub łączne działanie dwóch członków Zarządu.

Stan na dzień 14 listopada 2016 roku

 


KANCELARIA NOTARIALNA
mgr Robert Kulesza
NOTARIUSZ
33-100 Tarnów ul. Ochronek nr 6/4
tel./fax 014 621 54 13

Repertorium A numer: 5939/2016

Poświadczam, że:

Józef Waśniowski syn Piotra i Salomei, zamieszkały pod adresem: 34-600 Pasierbiec numer 98, legitymujący się dowodem osobistym ALH 983514 – działający imieniem Parafii Rzymsko-Katolickiej pod wezwaniem Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu jako Proboszcz – co ustalono na podstawie zaświadczenia Kurii Diecezjalnej w Tarnowie z dnia 01 września 2016 roku

znak: LP.II-4/4/16.    

powyższy dokument własnoręcznie w obecności notariusza podpisał.

Pobrano tytułem wynagrodzenia po myśli § 13 rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 czerwca 2004 roku w sprawie maksymalnych stawek taksy notarialnej (Dz. U. Nr 148 poz. 1564 ze zm.) i art. 41.1. ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2011 r. Nr 177 poz. 1054) kwotę: 1,00 zł plus VAT 23 % w kwocie: 0,23 zł, czyli łącznie kwotę: 1,23 zł.

 

Tarnów, dnia 14 listopada 2016 roku.

NOTARIUSZ

mgr Robert Kulesza

 

 


Oświadczenie właściciela nieruchomości
o przysługiwaniu prawa do lokalu na rzecz
Fundacji „Pasierbieckie Pocieszenie”
z siedzibą w Pasierbcu

 

Jako Proboszcz występujący w imieniu Rzymskokatolickiej Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu będącej właścicielem nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkami mieszkalnymi usytuowanymi pod adresem 34-600 Pasierbiec 98, oświadczam niniejszym, że Fundacji „Pasierbieckie Pocieszenie” z siedzibą w Pasierbcu przysługuje prawo do dysponowania nieruchomością usytuowaną pod wskazanym powyżej adresem.

 

Pasierbiec, dnia 14 listopada 2016 roku


KANCELARIA NOTARIALNA
mgr Robert Kulesza
NOTARIUSZ
33-100 Tarnów ul. Ochronek nr 6/4
tel./fax 014 621 54 13

Repertorium A numer: 5940/2016

Poświadczam, że:

Józef Waśniowski syn Piotra i Salomei, zamieszkały pod adresem: 34-600 Pasierbiec numer 98, legitymujący się dowodem osobistym ALH 983514 – działający imieniem Parafii Rzymsko-Katolickiej pod wezwaniem Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu jako Proboszcz – co ustalono na podstawie zaświadczenia Kurii Diecezjalnej w Tarnowie z dnia 01 września 2016 roku

znak: LP.II-4/4/16.  

powyższy dokument własnoręcznie w obecności notariusza podpisał.

Pobrano tytułem wynagrodzenia po myśli § 13 rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 czerwca 2004 roku w sprawie maksymalnych stawek taksy notarialnej (Dz. U. Nr 148 poz. 1564 ze zm.) i art. 41.1. ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2011 r. Nr 177 poz. 1054) kwotę: 1,00 zł plus VAT 23 % w kwocie: 0,23 zł, czyli łącznie kwotę: 1,23 zł.

Tarnów, dnia 14 listopada 2016 r.

NOTARIUSZ

mgr Robert Kulesza